ФОТО: Снаата на Цеца иста како американската старлета – Богдана на свадбата иста како Ким Кардашијан

0
121


Снаата на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ на својата свадба носела ист вел какко и најпознатата старлета на светот Ким Кардашијан на својата втора свадба.

Фановите на семејството Ражнатовиќ забележале дека сопругата на Вељко на свадбата потсетувала на старлетата Ким Кардашијан кога се мажела за  вториот сопруг, кошаркарот Крис Хамфрис во 2011 година. Фановите забележале дека овие две убавици имаат слични фризури, вел, но и украс во косата.

Боксерот и некогашната кошаркарка се венчаа во неделата во храмот Свети Сава, а потоа направија гала прослава во хотелот „Хајат“.

Image result for kim kardashian chris hemsworth"

Image result for veljko i bogdana"

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here