ФОТО: Се омажи македонската пејачка – направи скромна свадба во Србија

0
104


Македонската пејачка Елена Миленковска од „Гранд“ викендов се омажи со нејзиниот свршеник, пејачот Александар Маринковиќ – Гуте. Двојката направи скромна свадба во Србија, во Српски Милетиќ, од каде што потекнува Гуте. На свадбата беа само нивните најблиски пријатели и роднини. Елена за венчавката носеше бели панталани во комбинација со бела блуза, а Гуте беше облечен во сив костум.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here