ФОТО: Се вери синот на Војо Стојановски

0
99


Фолк-пејачот Дамјан Стојаноски, син на легендарниот македонски пејач Војо Стојаноски, се вери со својата девојка Елена Билеска. Веста за веридбата ја откри неговата мајка Евица, која сподели слика на социјалните мрежи.

„Дамјан и Елена официјално кажаа да за љубовта и за заедничкиот живот. Ми се зголемува семејството, ми се полни куќата со радост, младост, среќа… Да се среќни и вечни!“, напиша таа.

https://press24.mk/

Инаку, Дамјан имаше 18 години кога почина неговиот татко. Пејачот често изјавува дека огромната љубов кон музиката ја наследил од татка си, но и дека Војо му бил најдобар пријател, одличен родител, ментор и идол.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here