ФОТО: Семејна прошетка – Кате и Трајче од „Соната“ ја покажаа ќеркичката

0
179


Пејачката и клавијатуристот од фолк-групата „Соната“, Катерина Брезева и Трајче Бондиков пред извесно време се венчаа, после 18 години врска, а еден месец после тоа ја добија и ќерката Ана.

Парот објави нивна заедничка фотографија додека уживаат во слободното време, а на фотографијата е и малата Ана. Ова е првпат музичарите да ја покажат својата ќерка.

https://press24.mk/

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here