Фото: Селин Дион се обиде да остави впечаток на забавата, но сите гледаа во нејзините чевли

0
127


Селин Дион се потруди да остави впечаток на Божиќната забава.

Таа носеше светкав црвен фустан, но она што го украде шоуто беа нејзините чевли. Нејзиниот избор падна на потпетиците со потписот на канадската дизајнерка Кејтлин Доерти, кои имаат жолти, портокалови и црвени пердуви и треба да ја претставуваат птицата феникс.

Нејзините следбеници на „Инстаграм“ велат дека чевлите потсетуваат на две многу шарени кокошки.

„Зошто носиш кокошки на нозете?“, се прашува духовит фан.

На многумина сепак им се допадна нејзиниот избор на обувки.

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here