ФОТО: Секоја девојка која ја сака модата ги има овие чизми – снег и дожд не им можат ништо

0
179


Дека каубојките се хит и оваа сезона кога станува збор за чевлите не е тајна, но уште еден модел чизми е нешто што би требало да се поседува оваа сезона, и тоа можеби се далеку попрактични и поудобни.

Имено, улиците на светските метрополи се преплавени со таканаречените комбат чизми – мешавина на легендарните мартинки и бајкерки.

Оваа удобна чизма на изгледот му дава бунтовничка, урбана нота, па ќе изгледате во исто време лежерно и кул, а притоа вашите нозе ќе бидат на сигурно и да има невреме.

Погледнете некои модели:

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here