ФОТО: Прогласена е најзгодна спортистка на светот – нејзиното тело е исполнување на сите машки соништа

0
111


Запознајте ја младата надеж на германскиот спорт и најсексипилната спортистка на светот – Алиса Шмит.

Оваа спринтерка најверојатно ќе учествува на Олимписките игри во Токио оваа година, а веќе сега ги полни страниците на светските списанија, што поради успехот во млада категорија, што поради заносниот изглед и провокативните фотографии на Инстаграм.

Убавата 21-годишна девојка учествува во дисциплини од 200, 400 и 800 метри, како и во дисциплина од 400 метри со препони, а Германците имаат големи очекувања од оваа дама и нејзината кариера.

На Инстаграм се здобила со многу фанови благодарение на тоа дека често објавува разголени фотографии, па има повеќе од 600.000 следбеници.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here