ФОТО: Прогласена е за најубава жена светот и тврди дека не правела пластични операции – испливаа фотографии од порано

0
192


Светски познатата манекенка, 23-годишната Бела Хадид добила ласкава титула „најубава жена на светот“ и тоа така што со познатата метода „златен пресек“, научниците установиле дека има најидеални црти на лицето.

Познатата убавица после сите мерења убедливо заземала прво место на листата најубави жени на планетата со резултат од 94,35 отсто, додека на второ место се нашла Бијонсе.

Ова на многумина и паднало во очи, првенствено поради фактот дека манекенката имала неколку пластични операции кои упорно ги негира. Сите кои внимателно ќе се загледаат во нејзините фотографии од порано, многу лесно ќе сфатат дека ги поправала носот, устата, јаолчниците и капаците.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here