ФОТО: Пратеникот Зекири објави фотографии од својата свадба

0
95


Пратеникот Мухамед Зекири стапи во брак со поранешната директорка на телевизијата „Алсат М“, Бисера Јордановска.

Кум на свадбата бил премиерот Зоран Заев заедно со неговата сопруга Зорица Заева. На свадбената прослава присуствувале и блиските пријатели на Зекири и Јордановска, меѓу кои бројни новинари, нивни поранешни колеги.

Фотографии од свадбата пратеникот објави на својот Инстаграм профил. Погледнете:

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here