ФОТО: Поминаа 12 години од смртта на српскиот пејач, а неговата ќерка објави нивна прва заедничка фотографија

0
172


Поминаа 12 години од смртта на српскиот пејач Нино Решиќ, а неговата ќерка Сандра се присетила како ѝ било соопштено за смртта на татко ѝ.

Нино починал на 43. години од оштетување на панкреасот поради прекумерно конзумирање на алкохол, а Сандра првпат на социјалните мрежи објавила фотографија со татко ѝ.

„Повик. Одам кон болница. Пет пријатели зад мене. Молчат. Молчам и јас. Не дозволуваат да те видам. Ја слушам докторката „Разберете, не можам да ве пуштам. Почина“. И сега, после 12 години, не знам каде отидов после тоа. Ми рекоа „оди дома“. Н е се сеќавам. Досега не објавував наши фотографии. Не сакав патетика. Грди коментари….сега не ме интересира“, напишала Сандра во опис на фотографијата која ја објавила на Инстаграм и додала:

„Заслужен си со голем дел за моето постоење, тогаш и сега. Иако мислат дека е лесно, лавовски се борам да докажам дека не сум само „Презиме“. Легендарноста не можам да ја достигнам. Но, горда сум да запеам твоја песна. А, потоа повеќе не пеам јас…туку хор пред мене. Верувам дека тогаш си среќен. Негде горе“.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here