ФОТО: Познатите се маскираа за Ноќ на вештерките – Ким Кардашијан со интересна маска

0
174


Во Америка се слави „Ноќ на вештерките“, а познатите личности се натпреваруваат кој ќе има поинтересен костим.

Ова се нивните костими за овогодинешниот празник.

Се чини дека Ким Кардашијане најкреативна. Таа оваа година се маскираше во Ели Вуд (Риз Витерспун) од филмот „Легално русокоса“.

Kao da je Noć veštica u julu i kao da se radi o prazniku kupaćih kostima

Riz Viterspun kao Eli Vud u

Погледнете ги маските на познатите дами:

Kjali Džener

 

 

 

View this post on Instagram

 or 

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on Oct 31, 2019 at 11:53am PDT

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here