ФОТО: Познатиот актер имал скоро 200 килограми, а сега ослабел 80 – направил огромна трансформација

0
112


Итан Сапли глумеше во многу популарни серии и филмови, а големата слава ја стекна со улогата во „My name is Earl”.

Улогите биле бирани само за него, затоа што главно толкувал лик на добродушен дебелко, иако понекогаш умеел да игра и негативец.

Генерација луѓе Итан го паметат во такво издание, а тој денес, на 43. години изгледа подобро од било кога.

Актерот успеал да изгуби повеќе од 80 килограи, а сам открил дека методот со кој се послужил бил едноставен – ги намалил калориите кои ги внесувал и почнал да тренира.

Неговата фантастична трансформација инспирирала луѓе на Инстаграм, а го инспирала и него самиот да започне со емисија во која го открива процесот на слабеење и им објаснува на заинтересираните како својот нездрав однос со храната успеал да го доведе во ред.

Трансформација вели дека му го променил животот, затоа што, како што вели, никогаш не бил во подобра форма, а од друга страна, новиот изглед му влијае на кариерата, но и негативно.

-Поедини режисери не ми даваат улоги затоа што одеднаш сум преслав – рекол актерот. 

Меѓутоа, здравјето му е сепак на прво место, па не се оптеретува премногу околу улогите.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here