ФОТО: Патики кои ги носи скоро секоја втора девојка – веќе долго време се хит, а ги носат и познатите дами

0
149


Веќе неколку години наназад еден модел патики доминира на улиците на светските метрополиц, а тоа е случај и во Скопје. Станува збор за спортски бели патики, кои првобитно биле дизајнирани како кошаркарски патики, но благодарение на тоа што славните личности почнале да ги носат секојдневно, тие станале дел од уличниот стил.

Ги дизајнирал Брус Килгор и тоа во 1982 година, а првиот модел бил сличен на денешниот, со тоа што доаѓал во длабока варијатна и со препознатливиот знак.

Денес се достапни во разни бои и се убедливо најбаран модел патики.

Погледнете во галеријата кои познати дами ги носат:

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here