ФОТО: Нјабрутално ја навредувале поради фустанот кој го носела во парламентот – таа тврди дека е жртва на сексизам

0
92


Членката на Лабуристичката партија и парламентот во Обединетото кралство, 58-годишната Трејси Барбин се појавила во Парлементот во фустан со голи рамена поради кој на социјалните мрежи добила само критики.

Таа на Твитер одговори на критиките.

„Здраво. Извинете, немам време да одговорам на сите ваши коментари, но можам да потврдам дека не сум евтинс, мамурна дро*а, дека не се подготвувам да дојам, вулгарна пијана…дека штотуку ме прегазила канта за отпад. Кој би рекол дека луѓето се толку емотивни поради рамена“, напишала таа.

Трејси на ужасните критики одговорила и во емисијат „BBC breakfast“.

„Ова е уште еден пример на секојдневен сексизам.Го воспитуваме нашите ќерки дека е поважно што ќе облечеш, отколку што ќе кажеш. Предлагам контрапредлог. Слушајте што говориме, а не што носиме“, рекла Трејси.





Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here