ФОТО: Не можела да најде венчаница, па невеста пред свадба ослабела 50 килограми – исфрлила само една намирница

0
144


Невестата која се плашела дека нема да ја собере во венчаницата која ја посакувала исфрлила една намирница од својата исхрана и успеала да ослабе повеќе од 50 килограми.

Триесетгодишната Австралијанка Кајли Мулаки од околината на Сиднеј, се пофалила на Инстаграм со фотографија пред и потоа на која е буквално непрепознатлива.

Во најтешката фаза имала 120 килограми, за на крај во 2019 година да се омажи во фустан со големина 8, кој одговара во европска големина 38.

Уверена е дека за тоа допринело исфрлувањето на само една намирница од исхраната, иако во меѓувреме се посветила на вежбањето.

Клучот за загубата на килограмите вели е исфрлувањето на млечните производи.

На денот на свадбата сите нејзини тетки плачеле и рекле дека изгледа прекрасно.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here