ФОТО: Мишел Обама ги истакна градите во преден план – се појави во провокативен фустан и ги засени сите

0
129


На настанот „Американ портрет гала“ во Вашинготн, Мишел Обама се појавила во впечатлив и провокативен фустан со кој ги привлекла сите погледи.

Светло жолтиот фустан со сребрени украси и горе кроен во стилот на коресетите со нагласено деколте, бил креиран само за неа.

Инспирација за овој фустан креаторите добиле од ноќниците и поставите, додека со силно жолтата боја сакале да ја покажат енергијата на Обама.

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here