ФОТО: Меган Маркл што и да направи веднаш наидува на критики – нејзиниот убав гест доби само злобни коментари

0
144


Принцот Хари и Меган Маркл му го честитаа 71. роденден на принцот Чарлс преку социјалните мрежи со досега необјавена фотографија од крштевката на нивниот син Арон.

На фотографијата се прикажани три генерации од кралското семејство: принцот Чарлс, неговиот син Хари и внукот Арчи.

„Среќен роденден на неговото височесво принцот од Велс – сер, татко, дедо“, пишува во опис на фотографијата.

Без оглед на убавата честитка, многумина шпекулирале дека со овој потег Меган Маркл се обидува да се приближи кон кралското семејство.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here