ФОТО: Македонскиот пејач стана татко – откри како ќе се вика бебето

0
175


Пејачот Дарко Илиевски и неговата сопруга Ивана добија син. Тој убавата вест ја сподели на Инстаграм и откри дека бебето ќе се вика Матео. 

„8 октомври 2019 е најсреќен ден во мојот живот! Мојата кралица ми роди син како најголем поклон за 3 години од нашиот брак. Фала ти сонце мое!!! Драги пријатели се роди Матео“, напиша тој во опис на фотографијата на која се тој, Ивана и бебето.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here