ФОТО: Македонскиот пејач објави прва фотографија од синот – „Ви го претставувам идниот претседател на Америка“

0
154


Македонскиот пејач Дарко Илиевски, кој веќе неколку години живее и работи во Америка, пред две недели стана татко, а сега објави прва фотографија од синот.

„Дами и господа, ви го претставувам идниот претседател на Америка“, напиша пејачот во опис на фотографијата од синот и откри дека се вика Матео Ноа.

Ова е прво дете на Дарко и неговата сопруга Ивана. Двојката се венчаше 2016 година, а една година потоа Дарко се пресели на Флорида, каде што Ивана живее долги години.

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here