ФОТО: Македонскиот музичар стана татко – најблиските ги почести со мекици

0
169


Музичарот Владимир Дојчиновски – Дојчин, уметничкиот директор на фестивалот „Макфест“ пред два дена доби ќерка.

„Денес ми е најсреќен ден во животот, станав татко“, напиша тој на „Фејсбук“.

Како што е редот, Дојчин направи мекици, но не дома со семејството, туку во Штип, каде што викендов се одржува „Макфест“. 

https://press24.mk/

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here