ФОТО: Мажите бегаат од неа поради нејзините огромни веѓи – постојано добива критики за изгледот

0
103


Одумнаесетгодишната Сара Мари Голдсмит од Данска има специфични веѓи. Моделот и шминкерка рекла дека нејзините веѓи растат за една недела.

Претходно ги средувала и ги истенчувала, а потоа мајка ѝ во март 2019 година ѝ рекла да не ги „скротува“ туку да ги пушти да растат.

„Мајка ми секогаш ми велеше „Можеш да ја скратиш косата, тоа не е важно, но не ги допирај веѓите“, рекла Сара.

„Пред да ги пуштам веѓуте да пораснат, им кажував на момчињата со кои се забавував што сакам да направам, а тие ми велеа: „Не не го прави тоа, ќе изгледаш чудно“. Но, тоа е така во тинејџерските врски“, додала Сара.

Кога се појавила на Инстаграм со необични веѓи, почнале повици од модни фотографи, но и пораки од воодушевени мажи на кои веѓите им се фетиш.

За жал, добила и негативни коментари. Таа понекогаш мора да ги крие веѓите затоа што некои луѓе се плашат кога ќе ги видат.

„Еднаш четири девојки во автобус ме фотографираа и почнаа да викаат на мене. Луѓето на интернет се чудни и пишуваат негативни коменатир“, се пожалила Сара која неретко е исмевана од луѓето.

Што мислите вие за нејзините веѓи?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here