ФОТО: Ксенија има 43. години, мајка е на 4 деца, а вчера беше прогласена за најубава жена на светот

0
125


Ксенија Вербицкаја од Санкт Петербург победи на натпреварот во убавина Mrs Universal Classic што се одржа во Бугарија.

Натпреварот во убавина Mrs Universal Classic се одржа во Софија (Бугарија) и на него победи 43-годишната Ксенија Вербицкаја од Санкт Петербург.

Во 2019 година таа беше прогласена за најубавата омажена Русинка на натпревар во Санкт Петербург и на тој начин се стекна со правото да ја претставува својата земја на финалниот натпревар од 19 до 21 јануари.

За своето учество таа облече руска народна носија: фустан сарафан и кокошник за глава.

Претставувајќи ги своите таленти, таа пееше песна на шпански јазик.

 

 

 

View this post on Instagram

Друзья! С Наступающим Новым Годом! Пусть Новый станет Годом Новых Достижений, Свершений, Годом Исполнения Самых Заветных…. Будьте Счастливы, Любимы, Успешны! Любите Себя, свою Семью, Детей, говорите близким о Любви, будьте ближе, нежнее, ловите каждую Минуту, пейте эту Жизнь, дышите ею, будьте Счастливы!

A post shared by Ksenia (@verbksenia) on Dec 30, 2019 at 9:10am PST

На овој натпревар учествуваат омажени жени кои се реализирале во кариерата и имаат најмалку 40 години.

Ксенија е гинеколог во локалната болница. Има четири деца: три девојчиња и едно момче на возраст од три до 16 години.

Омиленото хоби на Ксенија е танцувањето. Обожава да игра танго и сонува да танцува еднаш во Буенос Аирес.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here