ФОТО: Клои Кардашијан го промени изгледот, а фановите „полудеа“

0
163


Клои Кардашијан веќе со години ја негува својата платинесто руса коса, која ѝ прилега како да е така родена, но сега, после долго време, одлучила да ја врати својата природна боја.

За потребите на снимањето за кампањата за нова колекција на парфем од брендот на нејзината сестра Ким, „KKW Beauty“, Клои повторно станала бринета, а со својата ново/стара боја на коса ги маѓепса обожавателите.

Видно изненадена, Клои за комплиментите се обратила на својот Твитер профил, каде ја открила и вистината за својата нова боја на коса.

„О, Боже мој, сите се воодушевени од мојата кафена перика. Кој би рекол?“, напишала Кардашијанката на Твитер и признала дека сепак не се одлучила за трајна промена. Но, со оглед на многуте позитивни реакции за нејзината кафена коса, можеби сега навистина ќе посака да ја врати својата природна боја.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here