ФОТО: Ким купи куќа вредна 3 милиони долари – дизајнерите велат дека не вреди толку колку што чини

0
272


Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Кање Вест ја зголемија својата збирка недвижнини со нов дом во Калифорнија. Имотот вреден 3 милиони се наоѓа во близина на куќата која Ким и Кање веќе ја поседуваат и чија вредност е над 60 милиони долари. Монтажната куќа од 360 метри квадратни се наоѓа на имот од 6.000 квадрати. Куќата е градена во 50-те години на минатиот век и се состои од 4 спални соби и веќе некое време не е реновирана. Дизајнерите на ентериерот во емисијата на Венди Вилијамс новиот дом го нарекле „прескапа распадната стара куќа која не вреди колку што чини“. Погледнете во галеријата:

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here