ФОТО: Ким Кардашијан во претесно и прекратко фустанче, но сите гледаа во нејзините нозе

0
142


 

 

За многумина Ким Кардашијан е модна икона, но мора да признаете дека и таа некогаш знае да направи моден пех.

Добар пример за едно од нејзините модни промашувања е нејзиното последно појавување на свечената божиќна вечера која ја организирала нејзината сестра Кајли Џенер.

Свечената вечера била одржана во ресторанот Ноб во Лос Анџелес, а Ким пристигнала во максимално тесен и краток фустан.

Тесниот мини фустан од сјаен материјал ја истакнувала секоја линија на нејзиното тело, а на нозете носела ефектни виолетови чизми.

Модниот додаток кој Ким го носела и кој се смета за олицетворение на невкус биле нејзините хулахопки.

Сјајните хулахопки веќе со години се омразени меѓу дневните парчиња и меѓу дизајнерите ширум светот.

Бидејќи ријалити ѕвездата ги врати во мода некои од модните трендови за кои бевме убедени дека ќе останат во минатото па сега можеби ќе ги врати и сјајните хулахопки во мода.

https://press24.mk/

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here