ФОТО: Кејт Мидлтон облече кратко здолниште кое се креваше од ветерот – едвај успеа да не се посрамоти

0
104


Војвотката Кејт Мидлтон се појавила во Вестминстер на церемонијата за одбелжување на 75. годишнината од ослободувањето на Аушвиц во здолниште, кое се кревало секогаш кога посилно ќе дувнело ветер.

Војвотката цело време го држела здолништети и на лицето ѝ се гледало колку ѝ е непријатно поради тоа, но во неколку наврати фотографите успеале да забележат и неуспешни обиди за задржување на здолништето.

https://press24.mk/

https://press24.mk/

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here