ФОТО: Кејт Мидлтон ги воодушеви жените ширум светот со изгледот – модерен капут искомбинирала со омилената блуза на Дајана

0
109


Кејт Мидлтон облече капут во боја која е прогласена за тренди оваа година. Одела во посета на детска градинка во Лондон, па ги потсетила жените колку класичниот стил на облекување може да биде впечатлив и модерен.

Капутот го искомбинирала со ролка, тип на блузи какви сакаше да носи и мајката на принцот Вилијам, принцезата Дајана.

https://press24.mk/

https://press24.mk/

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here