ФОТО: Кејт Мидлтон во сосема поинакво издание – вака изгледа уште послабо

0
171


Кејт Мидлтон конечно излезе од официјалните фустани и костуми и облече нешто полежерно. За една од нејзините први есенски прошетки и посета на Mузејот за природна историја, таа се определи за бордо блуза и маслиново зелени панталони, а изгледот го заокружила со чанта од „Шанел“ и ретро чевли.

Но, бидејќи излегувањето од нејзините вообичаени костуми е голем чекор по себе, сепак, мора да напоменеме дека Кејт изгледа уште послаба. Секако, ова е помалку очигледно кога носи други модели, отколку во текот на летото кога носи фустани изработени од тенки материјали, но сепак целата фигура на војвотката од Кембриџ изгледа исклучително тенка.

https://press24.mk/

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here