ФОТО: Карлеуша со ултра кратко фустанче и необични очила

0
107


Јелена Карлеуша, по инцидентот со Огњен Врањеш, на публиката ѝ покажа дека ништо не може да ја уништи, појавувајќи се беспрекорно средена и облечена на новото снимање на „Ѕвездите на Гранд“.

Карлеуша облечена во сако-фустан во сина боја и впечатлива фризура. Но, она по кое сите полудеа е еден несекојдневен детаљ во нејзиниот изглед.

Таа носи сини очила, во форма на облаци, а на долниот раб се украсени со детали кои личат на капки дожд, но и на солзи. Без разлика дали со тоа пејачката сака да испрати суптилна порака или не, факт е дека веќе многу се коментираат ваквите очила, а и ништо чудно да станат вистински моден тренд напролет.

 

 

 

 

View this post on Instagram

Blue

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on Jan 9, 2020 at 9:16am PST

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here