ФОТО: Имаат милиони а изгледаат како бездомници – Дуа Липа ги запрепасти фановите со промената

0
182


Познатата пејачка од Британија со албанско потекло, Дуа Липа, веќе неколку месеци е во врска со помладиот брат на светски познатите манекенки и убавици, Џиџи и Бела Хадид. 

Енвер и Дуа Липа прошетаа по улиците на Њујорк, но според светските таблоиди и медиуми, делувале како бездомници, иако имаат милиони.

Неодамна, пејачката се реши за голема промена, па црната коса ја префарба во посветла нијанса, а на нејзините фанови промената не им се допадна многу. 

– Изгледаш бедно, не ти стои, врати си ја старата боја, се само дел од коментарите под нејзините фотографии на Инстаграм каде има 34.7 милиони следбеници.

Инаку, Дуа Липа е родена на 22. август 1995 година во Лондон, откако нејзиното семејство ја напуштило родната Приштина. Нејзината музичка кариера започнала на 14-годишна возраст, кога таа почнала да препејува песни од други уметници на Јутјуб, а сега е една од најпознатите пејачки.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here