ФОТО: „Еве го мојот син, татко му е крал“ – руската мисица тврди дека родила принц

0
179


Руската кралица на убавината чиј брак со поранешниот малезиски крал се распанда оваа година, објави ексклузивни фотографии.

„Еве го мојот принц“, напиша 27-годишната Оксана Воеводина.

 

 

 

View this post on Instagram

Minggu lalu antara minggu yang sungguh menyedihkan dan memberi tekanan kepada saya. Buat pertama kali, anak saya Leon jatuh sakit. Leon mengalami otitis atau radang dalam telinga kerana saya tidak menyelimutkannya dengan selimut tebal selepas mandi. Cuaca pada waktu itu sungguh sejuk iaitu 6 darjah celcius lebih-lebih lagi kami tinggal diluar bandar Moscow. Walaupun perkara itu sudah berlalu namun saya rasa sangat bersalah terhadap Leon. Saya terpaksa memberikannya antibiotik dengan dos yang kuat walaupun usianya baru sepuluh minggu kerana masalah telinga yang dihadapinya boleh menyebabkannya hilang daya pendengaran. Leon juga mengalami masalah tidur dan hilang selera makan. Bagi setiap ibubapa, perkara paling ngeri yang dihadapi adalah apabila insan tersayang jatuh sakit. Insya Allah, dengan izinnya, kesihatan Leon akan bertambah baik. Terima kasih atas sokongan semua. Allah mendengar setiap doa kamu kepada Leon. Kepada seluruh ibubapa diluar sana, saya harap anak-anak kamu juga sihat, ceria dan baik-baik saja. Keluarga saya merancang untuk pergi bercuti musim panas ke Sepanyol namun doktor tidak membenarkan Leon menaiki pesawat dalam tempoh 3 hingga 4 bulan sehingga dia benar-benar sembuh. Menurut doktor, tekanan dari pesawat boleh menyebabkan komplikasi serius kepada Leon. Buat ibubapa diluar sana, boleh tak kongsikan kepada saya, jika anak-anak kamu pernah mengalami penyakit sama seperti Leon dan berapa lama tempoh mereka tidak dibenarkan menaiki kapal terbang? Selain itu, umur berapakah waktu yang sesuai dan selamat untuk anak kecil menaiki pesawat?

A post shared by Rihana Oksana Petra (@rihanapetra) on Aug 10, 2019 at 2:13pm PDT

Исмаил Леон сега има пет месеци, а неодоливо личи на Султанот Мухамед Петти, мажот за кој Оксана тврди дека е татко на нејзиниот син.

„Многу личи на татко му, а има и азиско лице“, рекла Оксана во ексклузивно интервју за „Меил онлајн“.

Тврди дека детето е зачнато на нивниот меден месец во Австралија откако се венчале во јуни 2018 година.

50-годишниот Султан се развел од Мисицата на Москва кога била во 4. месец од бременоста, а за да го заврши нивниот брак се послужил со најгрубиот облик на развод во Исламот и пред сведоци три пати се откажал од својата жена. Некогашните партнери се во конфликт поради финансии.

Разводот го покренал токму султанот, кој на почетокот на оваа година ја напуштил монархијата откако открил дека неговата сопруга има сексуални односи во базен во едно руско реално шоу кое се снимало во Мексико.

Воеводина тогаш пред камерите се претставила под лажно име – Никол, а со колегата од шоуто била интимна веднаш на првиот состанок.

Претходно се пишуваше дека султанот ја оставил мисицата затоа што мислел дека детето не е негово, но таа рекла дека ќе бара судска потврда дека тој е биолошки татко и дека е подготвена да направи ДНК тест.

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here