ФОТО: Дара Бубамара си купи нов „бесен автомобил“- задоволството го плати 150 илјади евра

0
132


Популарната српска пејачка Дара Бубамара (43) се поднови со луксузен автомобил и се пофали на своите следбеници на Инстаграм.

Како што напиша пејачката, белиот „Мерцедес“ си го купила сама и за него одвоила цело богатство.

https://press24.mk/

Цената на „бесниот ѕвер“ на пазарот се движи околу 150 илјади евра.

– Мојот автомобил доаѓа- Дара ги извести своите следбеници не можејќи да ја сокрие радоста и возбудата.

„Почнав од нула“, напишала пејачката за снимката каде го изнесува автомобилот од салонот.

https://press24.mk/

Бубамара на социјалните мрежи сподели и како изгледа внатрешноста на скапата машина.

– Каков звук! Многу јак автомобил за мене јака- напиша Дара доплнувајќи со молња емотикони.

https://press24.mk/

Инаку, познато е дека Бубамара е голем љубител на спортските автомобили и брзото возење.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here