ФОТО: Го трансформираше својот изглед – албанската пејачка линијата ја доведе со совршенство

0
168


Албанската пејачка Линда Халими драстично ослабе и покажа пример дека во се може да се успее, доколку постои упорност.

Тајната за нејзиниот одличен изглед таа одлучи да ја сподели со сите. Станува збор за диета што и помогна да изгуби дури 50 килограми.

Па така за хидратација, Линда пие околу 1,4 литри вода на ден.

Доручек: 3 пржени јајца со еден филџан печени печурки на скара, кромид и пиперки. 1 чаша сок од портокал.

Ручек: 1 пржено јајце со филџан ориз полнет со печурки од скара, кромид и пиперки.

Ужина: 1 чаша мешавина од капина, чај од нане или зелен чај.

Вечера: Смути со млеко од бадем, капина или ананас.

По вечерата: 1 чаша од 60 ml мешавина од јогурт и капина.

Таа вели дека не конзумира јаглени хидрати после 17 часот, но во текот на денот, пред да замине во теретана или да се качи на сцена, јаде тестенини или рижото (ориз), пишува Ливинг.

 

Додека веќе 5 години не јадела ниту едно парче пица. Линда успеа навистина во овој предизвик што го имаше со себеси. Во фотографијата што таа ја објави на својот профил на Инстаграм, се гледа нејзината неверојатна трансформација, пренесува Експрес.

https://press24.mk/

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here