ФОТО: Голема трансформација на познатиот Британец – исфрлил 4 намирници и денес има фит тело

0
122


Славниот британски водител, 59-годишниот Сајмон Куел, на нашата публика познат како член на жирито на „X Faktora”, во последните некколку години имаше големи осцијалции со килограмите, но веќе извесно време е во топ форма.

Во еден момент до толку се здебели што стана мета на злобните коментари, но набрзо почна да работи на решавање на тој проблем, па сега може да се пофали со витка фигура.

Sajmon Kauel izgleda odlično, iako je na pragu 60.

Британецот јавно проговорил за режимот кој му помогнал трајно да се реши од килограмите, а диетата ја нарекол Ерик Куел исхрана, по својот син кој го доби во врската со Лаура Силвермен.

Имено, 5-годишниот Ерик најмногу сака да јаде сиров зеленчук и да пие вода, а токму таквата исхрана дава виткост.

„По анализата на крвта докторот ми рече дека не смеам да јадат црвено месо, млечни производи, глутен, шеќер и леб. Ни алкохол не смеев да пијам. Едноставно се придржував до сето тоа и се исплатеше“, рекол за Метро, па додал дека се труди во целост да премине на веганска храна.

Kauel 2017. i aktuelne 2019. godine

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here