ФОТО: Ги разочара фановите – Елена Велевска го откажа настапот за Нова Година

0
132


Додека сите ние за време на новогодишната ноќ се забавуваме со музиката на пејачите, тие мораат да работат. Македонската пјачка Елена Велевска соопшти дека оваа година сепак нема да настапува за Нова Година, односно дека нејзиниот настап е откажан.

Таа за тоа ги информираше своите фанови на Инстаграм и ја откри причината.

„Настапот за новогодишната ноќ се откажуа поради здравствени причини. Ви благодарам на разбирањето“, напиша Велевска.

https://press24.mk/

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here