ФОТО: Ги оперирала носот и устата, па се омажила за Бали Бег – фотографија покажува како изгледала Неџла пред естетските корекции

0
29


Таа важи за една од најубавите Турчинки, а до таа позиција Фахрије Евџен ја довела вештачката убавина.

34-годишната актерка денес се фали со одличниот изглед, но вистината е дека таа всушно правела естетски корекции. Стара фотографија од Фахрије покажува дека актерката променила мноу работи на лицето: носот, устата, а кога ќе се додаде и поинаквиот стил на шминкање, добивате сосема поинаква жена.

Фотографијата десно настанала во период додека Фахрије ја глумела Неџла Текин Ајдиноглу во серијата „Кога лисјата паѓаат“. Со новата улога на Фериде дошол и новиот изглед.

Во меѓувреме Фахрије се омажи за познатиот Бали Бег од серијата „Сулејман Велисечствениот“ или Бурак Озцвит, со кој доби и син. 

bali

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here