ФОТО: Германската Ким Кардашијан не престанува да копира – користи фотошоп за да личи на славната старлета

0
128


Метиша Шефер, која е многу слична на Ким Кардашијан Вест, се потрудила таа сличност да биде што поизразена, со помош на пластични операции, шминка, стилот на облекување, а и благодарение на фотошоп.

Метиша засега не е подготвена за поголема трансформација, па има далеку помали облини од оние кои ја красат Ким.

Таа била во врска со Лари Инглиш, ѕвездата на американскиот фудбал, која брзо пукнала исто како и кратката романса со Дејвид Мекинтоп, поранешен вереник на Кели Брук.

Мекинтош ја оставил Кели Брук поради психичко малтретирање.

Метиша, за среќа, не малтретира парнери, но затоа приредува големи „шокови“ со провокативните фотографии на Инстаграм, каде ја следат 745 илјади следбеници.

Шокот се нарекува преголема употреба на фотошоп. 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here