ФОТО: Гавазова се пофали – „Падна првиот милион“

0
190


Македонската фолк-пејачка Сузана Гавазова е една од најуспешните пејачки на македонската сцена. Тоа се потврдува со бројните настапи, но и песните кои стануваат веднаш хитови. Овој пат таа се пофали на социјалните мрежи со тоа дека нејзината песна „Бум, бум“ добила милион прегледи на Јутјуб.

„Милионче

Само напред армијо моја!

Првиот милион падна…погледнете…“, напиша Гавазова.

https://press24.mk/

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here