ФОТО: Во 2016 година беше прогласена за жена со најсовршено тело на светот – денес добива критики за изгледот

0
151


Во саботата, манекенката, актерката и водителка Кели Брук го прослави 40. роденден, а оваа Британка важи за една од најсексипилните жени на сите времиња, што е поткрепено со научни студии.

Keli Bruk

Имено, таа во 2016 година била прогласена од страна на маѓката публика за жена со најпосакувано тело на планетата, а ова е докажано и со студија на Универзитетот Тексас во негов склоп, со која оваа Британка била прогласена за сопственичка на совршена фигура.

Keli Bruk 2016. godine

Кели е на сцената присутна уште од нејзината 16. година, а овие години поминала низ бројни трансформации, односно непрестано варира со килограмите – ја запознавме како слаба жена, потоа малку се здебели, а сега додала уште повеќе килограми на себе.

Keli Bruk

Многумина ја критикуваат дека има повеќе килограми отколку што треба.

Keli Bruk

Таа ужива да ги покажува своето тело и атрибутие, а нејзината фигура, самодовербата и широката насмевка навистина малкумина оставаат рамнодушни.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here