ФОТО: Вилијам ги победи Меган и Кејт – тие се копираа една со друга, а тој им покажа што е оригиналност

0
153


Војводите од Сасекс присуствуваа на настан во Велика Британија, а Кејт Мидлтон и принцот Вилијам на другиот крај од светот – Пакистан.

Додека принцот Хари се одлучил за темно сино одело во комбинација со бела кошула, светло сина вратоврска и црни чевли, Меган одбрала комбинација во која била видена и претходно.

Меган Маркл се труди да ги рециклира стајлинзите и да ги носи повеќе пати.

https://press24.mk/

За тоа време принцот Вилијам и Кејт Мидлтон во Пакистан биле почесни гости.

Кејт блескала во светквав фустан со долги ракави и макси крој. Принцот Вилијам стана интернет сензација благодарение на традиционалната пакистанска облека која на свечената вечера ја носел во чест на своите домаќини.

https://press24.mk/

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here