ФОТО: Борачката Нина Ансарова од Струмица и нејзината свршеница добија ќерка

0
5


Борачката Нина Ансарова и нејзината свршеница, најдобрата ММА боречка на светот, Аманда Нунс, станаа родители, пренесуваат српските медиуми.

Нунс на Инстаграм објави дека нејзината свршеница Нина Ансарова (34) која е од Флорида ,а по потекло е од Струмица, родила ќерка зачната со вештачко оплодување.

Ансарова последен пат се бореше во јуни минатата година и нејзиниот резултат е 10-6. Очекувано, таа се откажа од ММА борбите кога реши да роди дете.

„Најдоброто чувство на светот“, напишала Аманда покрај фотографијата со бебето кое го доби името Реган.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here