ФОТО: Ана Бекута се стопи – откри која намирница ја користи најчесто за да ги изгуби килограмите

0
112


Ана Бекута донела некои драстични одлуки оваа година. Една од нив е тоа да го следи својот сопруг Милутин Мркоњиќ и заедно со него да се впушти во кардио тренинг за здрава исхрана.

„Планирам уште повеќе да ослабам. Ова е концепт со кој се вежба утринско и вечерно кардио. Кога имам време, одам на вечерно, иако утринското е поделотворно и директно се топат мастите затоа што нема шеќер во организмот. Напорна ми е работата и како да станувам рано, во седум-осум за да вежбам? Нема шанси. Полека одам кон својата цел и се враќам на старата килажа. Тотално ја променив исхраната, користам здрави намирници, кои не прават штета на организмот. Ми се промени и квалитетот на кожата“, рекла Ана.

Image result for DIJETA ANE BEKUTE Za tri meseca skinula 12 kg i izgleda MOĆNO: “Žena mora da bira - ZADNJICA ili LICE”

Таа исто така открила дека често готви дома и дека главна состојка во нејзините јадења е маслиновото масло.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here