ФОТО: Ана Бекута објави фотографија кога имала 15 години – „Дама се раѓа, не се станува“

0
164


Српската фолк и поп пејачка Ана Бекута, на естрадата е повеќе од триесет години и зад себе има бројни хитови и награди.

Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија преку која покажа како изгледала кога имала само 15 години.

https://press24.mk/

 

Пејачката се потсети на своите тинејџерски денови и објави на фотографија на Инстаграм од далечната 1974 година, каде позира со другарка.

„Дама се раѓа, не се станува“, гласи еден од коментарите упатени до пејачката.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here