Фотографијата од девојка која ослабела скоро 50 килограми стана планетарен хит – како да е друга личност

0
140


Можеби малиот број вишок килограми ви се чинат како ништо важно, но кога ќе ги погледнете трансформациите на овие луѓе, ќе сфатите дека ви недостасува само волја. На социјалната мрежа Редит своето сведоштво и напредок за губење на килограмите го споделуваат голем број луѓе, а тие навистина се вистинска инспирација и показател дека се е можно, ако се има желба и се вложи труд.

Девојката од првата фотографија е пример на огромна трансофмрација, затоа што имала 103 килограми, а денес е нова личност и сама признала дека непрекинато работи на себе.

Погледнете ги фотографиите од другите луѓе:

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here