Фатен убиецот на Мартин Јанушев

0
178


Скопје, 14 октомври 2019 (МИА) – Полицијата вечерва го фати Филип Секуловски – Кобра, убиецот на младиот фудбалер Мартин Јанушев, кој беше во бегство речиси две години, потврдуваат извори во МВР.

Секуловски, кој беше баран со потерница од МВР,  веќе е во затворот во Шутка.

Мартин Јанушев на 3 ноември 2017 година беше застрелан пред неговиот дом во населбата Аеродром. 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here