• Дома
 • Вести
More

  Уште еден пеколен ден е пред нас – Потоа следува пресврт со времето

  Продолжува периодот на топло време. За време на викендот и во почетокот на идната недела во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, засилен ветер и грмежи.

  Денеска сончевои топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 31 до 39 степени. УВ=8
  Утре се очекува сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, особено изразен во североисточните делови каде повремено ќе засилува. УВ=8

  Прогноза за 24.08.2019
  Минимална температура: 13°C до 21°C
  Максимална температура: 31°С до 38°C
  Сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови претежно во планинските подрачја ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. УВ=8

  Прогноза за 25.08.2019
  Минимална температура: 13°C до 22°C
  Максимална температура: 30°C до 38°C
  Претпладне сончево, попладне умерено облачно со локален пороен дожд и грмежи. УВ=8

  Прогноза за 26.08.2019
  Минимална температура: 12°C до 21°C
  Максимална температура: 30°C до 37°C
  Претпладне сончево, попладне умерено облачно со локален пороен дожд и грмежи. УВ=7

  Recent Articles

  Судскиот совет го разреши Јово Вангеловски

  Судскиот совет на денешната седница го разреши претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски од функцијата. Одлуката за разрешување од позицијата во највисокиот суд и судија...

  Ова се новите цени на горивата

  Регулаторна ги објави новите цени на горивата – цената на 95-октанскиот бензин се намалува за половина денар, додека цената на дизелот се зголемува за...

  Заев: Легитимно е да се бара, но сега има поважни работи од избори

  Премерот Зоран Заев очекува на вечерашната лидерска средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да биде покажана одговорност и да се направи обид за...

  Обвинителството бара 12 години затвор за поранешниот албански прв полицаец

  Обвинителството за тешки кривични дела побара 12 години затвор за поранешниот министер за внатрешни работи Саимир Тахири. Поради согласнот на судот за скратена судска постапка...

  Ce*c исповед на студентка од Белград

  “Се доселив во таа зграда на 19 години, кога започнав да студирам. Не помина многу, запознав неколку комшии и нешто се случи во тоалетот,...

  Related Stories

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox