Три хороскопски знаци кои се зависни од социјалните мрежи

0
175


Ова се трите хороскопски знаци кои се најголеми онлајн-зависници:

Близнаци

Тие буквално спијат со мобилниот телефон или таблетот. Не поминува ни ден без да проверат што има на Фејсбук или Инстаграм. Нив комуникацијата им е најважна и не сакаат ништо да пропуштат, но и коментираат, бидејќи сметаат дека нивното мислење треба да стигне до поширока публика.

Шкорпија

Шкорпиите сакаат да бидат во тек со сè и уживаат во тоа да ги демнеат личностите кои ги интересираат на социјалните мрежи. Малку откриваат за себе, но за другите сакаат да знаат буквално сè. За нив може да се каже дека се вистински онлајн детективи.

Лав

Тие сакаат да добиваат внимание и ќе направат сè за да бидат забележани на социјалните мрежи. Всушност, нив не ги интересира многу што другите прават, туку сакаат да бидат видени и да ги воодушевуваат своите следбеници, било да е тоа со фотографија или некој мудар статус.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here