Трик злато вреден – искористете го коректорот за шминка докрај и заштедете

0
28


На сите нас нѝ се случило следното сценарио – имаме уште малку од производот во шишенцето и никако не можеме да го искористиме докрај.

Меѓутоа, корисник на социјалната мрежа ТикТок се почувствувал многу исфрустрирано како многумина од нас, но направил видео и објаснил што треба да се прави во тој случај. Него посебно го нервирало шишенцето со коректор за лице.

Во видеото објаснил дека многу го нервира кога пред крајот на шишенцето со коректор за подочници никако не може да го земе делот од дното.

Го решил проблемот на најдобар можен начин – земал клешти и со нив го отстранил пластичниот врв и ја ставил четката докрај. Се разбира, имало уште многу од производот на самото дно на шишенцето.

Многу корисници се воодушевиле од овој трик и му се заблагодариле, а некои рекле дека ова е прилично сериозна заштеда. Ова може да се примени на сите шишенца кои имаат пластичен врв и четка. 

@shabazsays

Life hack for you all #makeup #lifehack #makeup #moneysaving #fyp #foryou #foryoupage

 original sound – Shabaz Says

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here