Тренд што ќе ги натера жените да се одлучат за промена

0
52


Новиот есенски тренд за бојадисување на косата носи освежување и летни вибрации што ќе сакате да ги носите со себе во текот на целата година. Станува збор за бојата на праска, која им се „спротивставува“ на потемните нијанси што обично се повеќе популарни во текот на ладните денови.

Во зависност од тоа колку портокалово сакате да изгледа вашата коса, оваа боја може да изгледа многу природно и топло, а може да се носи и како посуптилна верзија на бакар и виолетово-црвена боја, што исто така се во тренд оваа година. Бојата на праска се создава со мешање на голема количина златна боја со малку портокалова и розова боја.

Една од главните причини зошто косата во боја на праска е толку популарна е нејзината приспособливост и разновидност. Оваа промена ќе изгледа добро и на посветла и на потемна коса или ќе изгледа како суптилен прелив од руси или црвеникави прамени на кафеава коса. Бојата на праска исто така одговара на различните тенови на кожата. Оваа топла боја ќе направи кожата и очите да светат, а вашата коса да изгледа здраво.

Во зависност од начинот на бојадисување на косата, постојат многу варијации, од пастелна до впечатлива црвено-портокалова нијанса. Но, без разлика која нијанса ќе ја изберете, имајте предвид дека најверојатно ќе треба претходно да ја осветлите косата за да ја добиете посакуваната боја.

Погледнете кои 3 бои за коса ќе ја одбележат оваа есен.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here