Тренд за оваа зима: Мини здолништа

0
131


Понекогаш е навистина тешко да пронајдете вистински баланс во носењето на овие здолништа, а тие да изгледаат модерно и привлечно. Како да ги комбинирате во зима? 

Можеби токму овие идеи ќе ви помогнат. Па затоа, пронајдете го вашето мини здолниште и комбинирајте го на најдобриот начин.

http://kajgana.com/

Можеби ќе ви звучи чудно, но доколку ги намачкате нозете со лосион пред да облечете чорапи, ова може да ви помогне да се чувствувате топло.

Освен тоа, наместо тенки хулахопки може да облечете памучни хеланки во вашата омилена боја. Без грижа, ваквата комбинација ќе изгледа убаво.

http://kajgana.com/

Долгите чизми не само што се секси, туку и во комбинација со мини здолниште, воопшто нема да ви биде студено.

http://kajgana.com/

Повеќето чизми се направени со крзно однатре, или подебел термички материјал. 

http://kajgana.com/

Комбинирајте ги со дебели џемпери, долг шал и долга јакна или долг капут. Освен што ќе изгледате одлично, ќе се чувствувате топло.

http://kajgana.com/

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here